Дали МАЛИЏАНОТО е солено или наблажува, горчливо ли е или со киселкаст вкус, која е неговата вистинска боја?
Едно е сигурно МАЛИЏАНОТО има свој единствен вкус и затоа е толку посебно.
Битолскиот театар денеска ја најави премиерата на МАЛИЏАНО на 21.03 во 20.00 часот во режија на Софија Ристевска, текст на Билјана Крајчевска и документарни материјали на актерите.

Кореограф: Кире Миладиноски
Сценограф: Драган Ангелковиќ
Костимограф: Андреј Папаз Ѓоргиевски

Играат:
Маја Андоновска Илијевски
Никола Пројчевски
Катерина Аневска Дранговска
Соња Ошавкова
Никола Стефанов
Анастазиа Христовска
Живко Борисовски
Валентин Дамчевски

Цената на влезниците за сите премиери е 300 денари, а за сите репризни изведби на претставите по 200 денари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Претплатете се за новости

You May Also Like

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Одлична можност доколку го зборувате германскиот јазик! Компанијата „Симпател Телемаркетинг“ вработува во Битола!

„Симпател Телемаркетинг“ е германска компанија која неодамна започна со работа во Битола,…

ДЛС „Свети Кирил и Методиј“ со апел за спас на Малиот Битолски Монмартр

Од Детското ликовно студио „Свети Кирил и Методиј“ Битола денеска преку социјалните…

„Големиот воин и неговата храбра ќерка“ – Биографија за Златко Неделковски напишана од неговата ќерка Дијана

Во Офицерскиот дом беше промовирана биографијата за спортската легенда на Битола, кик…