КК Пелистер го осигура првото место во регуларниот дел на шампионатот на Македонија. Во последното коло, следниот викенд, во Битола гостува ТФТ, а Суперлигата почнува на 16 април.КК Пелистер ви нуди уникатна можност да го следи и бодрите својот клуб по многу поволни цени.5 натпревари за сезонски билет од само 200 денари!ПОДДРЖЕТЕ ГО КЛУБОТ И ИСПОЛНЕТЕ ЈА СПОРТСКАТА САЛА „БОРО ЧУРЛЕВСКИ“ ВО БИТОЛА. Билетите може да се купат во Тобако Димпо.

пелистер

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…