КК Пелистер го осигура првото место во регуларниот дел на шампионатот на Македонија. Во последното коло, следниот викенд, во Битола гостува ТФТ, а Суперлигата почнува на 16 април.КК Пелистер ви нуди уникатна можност да го следи и бодрите својот клуб по многу поволни цени.5 натпревари за сезонски билет од само 200 денари!ПОДДРЖЕТЕ ГО КЛУБОТ И ИСПОЛНЕТЕ ЈА СПОРТСКАТА САЛА „БОРО ЧУРЛЕВСКИ“ ВО БИТОЛА. Билетите може да се купат во Тобако Димпо.

пелистер

Претплатете се за новости

You May Also Like

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Том Круз, Дејвид Бекам, војвотката Кејт аплаудираа на нејзините пресуди – Анета Павловска судеше на Вимблдон

Битолчанката Анета Павловска, една од најдобрите македонски тениски судии, судеше на годинешното…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…

Средба после 20 години на ракометарките и стручниот штаб на ЖРК Пелистер

На иницијатива на тренерот Борче Марковски кој работи професионално на Фарски Острови,…