Со почетокот на новата сезона и првата трка од Државниот мотокрос шампионат која се одржа на една од најдобрите и најтешки патеки во Македонија, Гевгелија – Милци, Христиан забележа значаен подвиг.

Го имаше својот 114 настап во македонскиот шампионат и стигна до јубилејната 100-та победа, што е податок за респект.

Ова е негова 45 победа во низа, а нема пораз последователно 4179 дена.

337667416 1503533383508512 585215473454977119 n

„На двете трки успеав да бидам на првото место, без зимски припреми и подготовки. Благодарност до мојот клуб, моите спонзори до сите мои фанови и моето семејство“, вели Кико.

330304351 518390283791597 92539641334128252 n
meblo trejd cesmi
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…