Ракометарите на Еурофарм Пелистер со поголема гол разлика заминуваат на репрезентативната пауза, откако славеа и на четвртиот натпревар од плеј-офот. Во братскиот дерби против Еурофарм Пелистер 2, екипата на Жељко Бабиќ излезе како победник со 39-18 (19-10) и остана единствена екипа со максимален ефект.

rakomet 3 min
rakomet 5 min
Еурофарм Пелистер

Најефикасни во таборот на Еурофарм Пелистер беа Радовиќ со седум и Божиќ Павлетиќ со шест гола, додека кај Еурофарм Пелистер 2 се издвои Стефан Талевски со четири погодоци. Oдлично своите минути ги искористија Дејан Кукуловски кај Еурофарм Пелистер и Христијан Митревски кај Еурофарм Пелистер 2. По две недели, во петтото коло, Еурофарм Пелистер гостува кај Бутел Скопје, а Еурофарм Пелистер 2 ќе се соочи со Охрид.

rakomet 4 min
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…