Motocross naslovna

Битолските мотокросисти денеска го искористија убавото и сончево време во Претор за подготовки и тренинг на патеката покрај Преспанското езеро.

Петар Дамјановски, татко на шампионот во мотокрос од Битола, Антонио Дамјановски, кој настапува за Ендуро тим Водно од Скопје, за Читај бе рече дека денеска тренираат претежно битолчани, а присутни беа и мотокросисти од други градови.

Motocross 9

На тренингот во Претор беа присутни возачите: Антонио Дамјановски mx2 класи Битола, Виктор Андреевски mx85 Битола, Ева Дамјановска mx85 Битола од Ендуро тим Водно; Михаил Бајовски mx3 Битола, Мартин Димитровски Прилеп од Hamachi Extreme од Штип и Јован Лисичков mx85 Битола од МК мотори Скопје.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…