Да се има совршено уреден двор бара многу посветеност, многу работа но и многу љубов. Да се посвети внимание на секое делче од дворот, на секое цветче, на секој детал, за да може да се ужива во пролетните и летните денови, да се испие, како што велиме битолчани, едно лезетско кафе. Еден таков пример за совршено уреден двор е и Резиденцијата Хаџи Коста Милевски, како дополнување на историјата која ја носи оваа куќа во себе.

meblo trejd za gradina косацки

Претплатете се за новости

You May Also Like

Фотогалерија од црвениот тепих на затворањето на 44. ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола

Вечерва заврши 44. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“.…

Фотогалерија од црвениот тепих на 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки“

Фотогалерија од црвениот тепих на отворањето на 44. издание на Фестивалот на…

Галерија од Празничната атмосфера од Пелистерскиот Новогодишен базар

Магичната бајка за време на новогодишните и Божиќните празници. Забавата која цела…

„Македонијо во срце те носиме“ синоќа во Битола – Битолската коњаница Галоп ги развеа знамињата

Синоќа на платото на Офицерскиот дом во Битола се одржa вториот концерт од…