Денеска во организација на Атлетската федерација на Македонија и техничка организација на Bitola Outdoor Festival по втор пат се одржа Национално првенство во Планиско трчање во поединечна и екипна конкуренција на кое настапија учесници од повеќето македонски атлетски клубови.

278652446 1176513766416842 1360802314606139988 n

Претставниците на АК Олимп од Битола, имаа одлично отворање на новата сезона доминирајќи на пиедесталот.
Христијан Шаклевски – АК Олимп освои прво место во младинска конкуренција – мажи

278539601 1027537547857743 6500436917595879330 n


Јана Стефановска – АК Олимп освои второ место во младинска конкуренција – жени
Изабела Насковска – АК Олимп освои трето место во младинска конкуренција – жени

278924223 310703824476236 1988690375677387133 n


Мартин Митревски беше нашиот натпреварувач во сениорска конкуренција, каде нé претстави во најдобро светло.

278943027 530661565098693 1132791444004236117 n
278571164 530661818432001 6001904296076365290 n
278519431 530661578432025 1093245474443325859 n
279027185 530661855098664 8978555669320296657 n
278579264 530661921765324 5292788948617524769 n

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…