Кога станува збор за ноктите во овој период, секоја жена сака средени, но и нокти кои ќе бидат складни со летниот период. А какви бои се актуелни ова лето ни открива Христина Христова од Салонот за убавина и нега Nox во Битола.

292887304 363924029156226 8802538269456928171 n

„Најхит или најтренди за ова лето и општо оваа година, се пастелни бои, нуд нијанси и секако неон боите во летниот период. Секако белата и црвената боја се безвременски. Оваа година се враќа во мода и францускиот маникир, кој лично за мене е класика. Од декоративен аспект најпопуларни се неправилните линии и некои прекршени геометриски фигури, но во летниот период се почесто се декорира и со мали бели цветчиња кои многу добро одговараат со пастелните нијанси“, вели Христина.

istina

За каква нијанса и боја да се одлучите, во секој случај препуштете го маникирот на стручните лица.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Претплатете се за новости

You May Also Like

Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…

НЕЗАБОРАВ 2022 Песни за Битола – втор дел (ВИДЕО)

Ако одите во Битола, на Дулие градот ќе ви ги отвори своите…

Новата песна на битолската група „Фаворити“ совршена за првиот свадбен танц

„Ти си ми сè“ е името на новата песна на битолската група…