Откако минатата година не успеаја да се видат и да прослават 60 години од матурирањето заради короната, генерацијата матуранти од Економското училиште од Битола кои годинава слават 61 година од нивната матура, како и претходните 4 децении, се собраа во паркот кај саат кулата.

Прегратки, насмевки, вечно другарство, кое трае и се негува веќе 6 децении наназад.

294798593 3254908448101003 9218573406567768627 n

Кога го прославиле 40-годишниот јубилеј, решиле дека прво ќе се собираат кај саат кулата, а потоа муабетите без крај ги продолжуваат во некој од битолските ресторани.

295237045 377434994519134 1719669132123408282 n

Овие битолчани со своите 80 години, покажуваат и докажуваат дека другарствата засновани врз вистинските вредности траат и траат…А ние им посакуваме уште многу години здравје и пак да се збираат само за убави работи…

  Уживајте во Истанбул, градот на два континента за 11 Октомври преку ЈК Травел
  Сите милионски градови имаат свој посебен шмек. Но, Истанбул е навистина нешто …
  Доделени наградите за изложбата „Цртаме за мир“ во чест на Татјана Петрова
  Во НУ Завод музеј беше отворена изложбата „Цртаме за мир“ која е …
  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

  30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

  Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

  Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…

  НЕЗАБОРАВ 2022 Песни за Битола – втор дел (ВИДЕО)

  Ако одите во Битола, на Дулие градот ќе ви ги отвори своите…

  Новата песна на битолската група „Фаворити“ совршена за првиот свадбен танц

  „Ти си ми сè“ е името на новата песна на битолската група…