Синоќа, во рамките на Бит фест, во Старата битолска чаршија се одржа „Пајнца фест“, на кој настапија неколку музички групи.

299679940 5333592916709294 1120376062508265985 n

Пред бројната публика, настапија групите Instinct од Ресен и битолските Sound waves, Corrosion, ВЕЛ, а кулминација на вечерта беше настапот на групата Паркети.

299812811 5333592876709298 4992546403309512801 n
meblo trejd lajsni

  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  Со концерт на Каролина Гочева започна 14. издание на БИТ ФЕСТ

  Со концерт на Каролина Гочева во античкиот театар Хераклеја, започна 14-то издание…

  Чалгиска песна и ора одекнаа во Офицерскиот дом во Битола

  Во Офицерскиот дом Битола Ансамбл Македонија приредија незаборавна вечер во која најнапред…

  Давор Неќак и Горјана Стојановска приредија незаборавна вечер за битолчани

  Во преполната сала на Офицерскиот дом во Битола, синоќа, во рамките на…

  Вредните мали ликовни уметници на Илинденски денови

  Изминатите неколку дена вредните детски раце од битолските училишта твореа, цртаа, додека…