Ако одите во Битола, на Дулие градот ќе ви ги отвори своите касели и дамари, а таму…таму ќе најдете црно вино, меани, убави жени, мераклии кои пеат за своите љубови и невери и многу песни за градот кој се љуби никако поинаку освен со цела севда…

Сите оние кои немавте можност во живо да уживате во манифестацијата НЕЗАБОРАВ 2022 Песни за Битола – втор дел, сега може да ја гледате на Youtube каналот на Креатив продукција и Читај бе.

Манифестацијата Незаборав е дел од Бит Фест, финансирана со средства на Општина Битола. Автор на проектот е Панде Димитровски.

  Промовирана книгата „Креативни техники за работа со деца во инклузија“ од Тања Илиева и Александра Упале
  Во просториите на основното училиште. „Св. Кирил и Методиј “ – Битола …
  Нова превентивна кампања на СВР Битола – поблиску до граѓаните за побезбеден град
  СВР Битола на подрачјето на Битола започна со реализација на нова превентивна …
  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

  Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

  Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

  30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

  Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

  Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…

  Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

  Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…