NESTO KONKRETNO

Во најновата емисија на „Нешто конкрено” гостуваа некои нови клинци или припадниците на дигиталната ера. Раскажаа дали живеат во виртуелен свет или не, а кога ќе ви откријат и колкави се сумите што ги заработуваат преку своите профили на платформите ќе ги сфатите многу посериозно.

Александра Шијакоска, Ксеија Деспотовска, Александар Динев, Боби Трајковски и Давор Панчевски се ликови кои што на помладите генерации им се и тоа како познати, ја следат нивната работа, ги поддржуваат, а некои и сакаат да станат како нив.

dinev min

Колку соучениците во еден клас можат да прифатат дека нивниот пријател преку ноќ станува познат со огромна публика и цврста поддршка? Тик-токерот Динев раскажа дека тоа не било баш лесно, напротив, тој откри дека е жртва на булинг во училиштето и оти често не сакал ни да ги посетува часовите од тие причини. Но тоа не е единствениот проблем со кој се соочил овој млад и талентиран тик-токер, имено, Александар се плаши да открие каде живее затоа што, како што вели, му се качувале по прозорци сакајќи да му наштетат.

Колку заработуваат овие млади таленти? Ако ја погледнавте емисијата, слушнавте дека нивните суми на почеток биле симболични, но затоа сега како веќе изградени интернет ликови тие можат да се пофалат со постови кои чинат и над 1.000 евра.

sijakoska min
meblo trejd mialnici

Шијакоска откри дека тајниот рецепт за нејзиниот успех како инфлуенсер е нејзината искреност, луѓето едноставно ја сакаат затоа што се претставува онаква каква што е, а додаде и дека не се доживува себеси како ѕвезда.

Ксенија Деспотовска можеби сега ја знаете како моден блогер, но во емисијата таа откри дека нејзините почетоци се всушност како јутјубер.

А кога сме кај јутјуберите, на гости го имавме најхуманиот. Имено, Боби Битбокс ни откри дека првите финансиски средства што ги заработил тој ги донирал за да се купи опрема на други млади луѓе што сакаат да се занимаваат со оваа работа, но немаат услови.

snapshot

Давор открива на кој начин ги снима своите рецепти, како дошла идејата за името и кој ги јаде сите тие превкусни јадења што тој ги подготвува.

Емисијата можете да ја погледнете на нашиот канал на YouTube, а урнебесното Тик-ток видео што го снимивме сите заедно погледнете го на нашиот Инстаграм профил. „Нешто конкретно” се емитува секоја недела од 17.00 часот на Телма.

*Читај бе е медиумски партнер на емисијата Нешто конкретно

jk tunis
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…