received 1189079105343168

Неделната програма на Кино Браќа Манаки, почнувајки од 5-ти до 9-ти декември!

05.12.2023, вторник

18:00 🎥 „Зад стоговите сено“

20:00 🎥 „Наполеон“

06.12.2023, среда

18:00 🎥 „Зад стоговите сено“

20:00 🎥 „Наполеон“

07.12.2023, четврток

18:00 🎥 „Зад стоговите сено“

20:00 🎥 „Ден на благодарноста“

08.12.2023, петок

18:00 🎥 „Зад стоговите сено“

20:00 🎥 „Ден на благодарноста“

09.12.2023, сабота

12:00 🎥 „Птици преселници“

14:00 🎥 „Птици преселници“

16:00 🎥 „Maша и Медо“

18:00 🎥 „Maша и Медо“

20:00 🎥 „Зад стоговите сено“

Купете си билети 1 час пред проекциите!

За редовната филмска програма билетите чинат 200 денари, а за детската програма чинат 180 денари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Битолчаните Татјана Грегова и Илче Ацески добитници на признанието „Просветен работник на годината“

По повод Светскиот ден на учителот 5 октомври, во просториите на Општинското…