Во досега најтешката конкуренција на генерално ниво на втората даунхил трка од грчкиот куп во Костур, Грција која се одржа викендов, членовите на Екстрим бајк тим Битола имаат за што да се пофалат. Велат дека за нив е голем успех и мотивација за подобри постигнувања во иднина.

 • категорија single crown
  Јовче Даскаловски 1-во место
  Ѓохан Бајрамов 3-то место
  Тони Наковски 4-то место
 • категорија мини џуниор
  Бојан Јовчевски 2-ро место
 • категорија мастер
  Бобан Петковски 5-то место🤙

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…