Сите милионски градови имаат свој посебен шмек. Но, Истанбул е навистина нешто посебно. Уште на прв поглед. А кога веќе ќе почнете да ја впивате цела енергија која ја има, тој спој на историјата, религиите, традицијата и модерниот свет, откако ќе тргнете не може да застанете. Не може да не чекорите низ неговите тесни улички, да и се воодушевувате на Капали чаршија, да го почувствувате на своја кожа уникатниот трговски карактер на турските продавачи. Да ја доживувате историјата одблиску шетајќи низ султанските палати во кои се чуваат сите автентични мебели, теписи, прибори, орнаменти, да го почувствувате духот на двете религии, христијанството и исламот.

308533894 793287892013613 5230566129021577992 n

Затоа, не ја пропуштајте оваа прилика да го посетите Истанбул и изберете ги понудите на ЈК ТРАВЕЛ  за празникот 11-ти октомври.

Изберете пакет од ДВЕ или ТРИ вечери и почувствувајте го чистиот воздух додека крстарите по Босфорот. Едноставно, уживајте во богатата историја на градот на два континента.

За сите други понуди за 11 ОКТОМВРИ на ЈК Травел кликнете ТУКА.

JK Travel
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…

Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…

МЛАДИТЕ СЕ ИДНИНАТА – краток документарен филм

Филмот зборува за младите и нивните размислувања – зошто би останале да…