jk firenca

Градот кој го носи епитетот на уметничка престолнина на светот, градот во центарот на „чизмата“ и главниот во регионот Тоскана кој го добил името по цвеќињата – Фиренца, дефинитивно е местото каде што сакате да го поминете Денот на вљубените.

Не е важно дали ќе го прифатиме како „бисер на Италија“ или како „срце на светот“, Фиренца ќе го воодушеви секој патник, без разлика која ласкава ознака ќе се употреби, повеќе од кој било друг град на земјината топка.

Не пропуштајте да уживате во пиењето на еден од најпознатите брендови кафе, JOLLY KAFFE кој потекнува од Фиренца и се смета за едно од најдобрите кафиња за подготовка на класично италијанско еспресо.

Атмосферата на елитните италијански кафулиња со вистинско италијанско кафе почувствувајте ја во февруари, затоа РЕЗЕРВИРАЈТЕ СЕГА ПО ЦЕНА ОД 259€.

За да имате едно прекрасно и романтично патување за Денот на вљубените, искористете ја понудата на ЈК Травел и закажете патување во ФИРЕНЦА-СИЕНА-ТОСКАНА.

✈️(авио програма) СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА ✈️
🔻259€ по лице-Промо цена до 20.01.2023
🗓️ термин 10.02-13.02.2023
✅3 Ноќевања+авио+трансфер+појадок

Погледнете ја целосната понуда на ЈК Травел ОВДЕ.

323134492 706229137610469 8653503864938532352 n
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…