Битола вечна инспирација за генерации на битолчани. Богата историја, митови, легенди, знаменитости и обичаи како инспирација за нови мини сликовници за најмладите. Денеска најмладите од ОУ „Стив Наумов“ и ОУ „Коле Канински“ имаа можност да присуствуваат на промоција на нови сликовници насловени како „Стари легенди за нови генерации“. Настанот беше во организација на ГИГАРТ и поддржан од Општина Битола.

319649167 691827969058707 5188618857360910644 n 1

Error: Contact form not found.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…