5 декември 2022

Офицерски дом 12.00 ч.

„Обои ме“, настан по повод Меѓународниот ден на лица со попреченост.

Општина Битола и ЈОУ Културен и информативен центар – Битола поддржувачи на активностите по повод 3-ти Декември , Меѓународниот ден на лицата со попреченост.

По повод 3-ти Декември , Меѓународниот ден на лицата со попреченост, Ве покануваме да ни се придружите и да го поддржите овој настан на традиционалното Дефиле на Широк Сокак. Понеделник, 05-12-2022 год. со почеток во 12.00, пред Офицерски дом.

МЕ

06 декември 2022

Офицерски дом – Свечена сала 19.00 ч.

Промоција на книгата

„Бела ноќ, црн ден – Воден “ од Томе Поповски

elenica

10 декември 2022

Офицерски дом – Свечена сала 20.00 ч.

Музички проект „Корени- Roots“ на Нико Ѓорѓиевски

Специјални Гости:

„Зарина Прва Севда и Јаничари“

1

Кога ќе се спојат личните музички енергии и афинитети со оние на традицијата во една синергија, доаѓате до корените, продолжувајќи ја потрагата по тајната на празвукот, оти со него почна и со него завршува се…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…

Смела и гламурозна креација на Александар Ортак за матурски фустан

Матурската прослава е крајната точка на едно прекрасно животно поглавје исполнето со…