20231106 2059310 min

Колку со борбата за рамноправност жените заборавија на својата женственост и дали е убиена машкоста на момците? На оваа тема ексклузивни гости – Тони Михајловски, Димитар Атанасовски, Нина Јанева и Кристина Димитри. 

IMG 6131b7eec8889ecc56bccf375d711c3b V min

Кристина Димитри вели дека жената кога чувстува потреба да се бори и да создаде се сама тоа значи дека зад себе имала неспособен маж, нагласувајќи дека тоа го зборува од искуство. На прашањето дали мисли оти таа подобро се развела или нејзиниот маж подобро се развел, таа искрено одговори дека она тоа го направи подобро.

kristina1

Со оглед на тоа дека ги имавме и двајцата Тони Михајловски и Нина Јанева во иста емисија решивме да ја откриеме дилемата околу нивната наводна кавга за коментар во шоуто „Опуштено”. „Никад не сме биле скарани, тоа го зборуваат заради финтата на Тони ама ми се свиѓа што уште сме актуени со тоа”, рече Нина, а Тони додаде дека тоа е така бидејќи никој не успеа да смисли подобра финта. 

На барање на водителката Снеже Велков и на задоволство на многу телевизиски гледачи Тони Михајловски за момент ја врати легендарната Верка-монтажерка во живот, барем за момент. Моментот погледнете го во емисијата на следните линк:

*Читај бе е медиумски партнер на емисијата  Нешто конкретно

Димитар Атанасовски зборуваше за фотосесијата со неговата сопруга Сара Мејс каде се појавија по долна облека. „Јас се чудев кога не викнаа двајата, некој сакаше да плати по долен веш да ме види”, се пошегува тој и додаде дека било убаво искуство пред се поради тоа што првпат направил нешто такво, а воедно и во пар со својата сопруга. „Тоа е сосема нешто нормално во светот, а овде ретко кој се осудил на нешто такво и целата кампања беше наменета практично за да се покаже дека не треба да си совршен, а да си сепак горд на себе и на тој што е до тебе”. 

Гледајте „Нешто конкретно” секоја недела во 17.00 часот на Телма.

meblo trejd cestitka
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…