20231107 205045 min

Гледајте ја најновата епизода на Нешто конкретно која беше на тема- Што значи да си човек на место?

Во епизодата освен Максим Димитриевски гости беа тенорот Благој Нацоски, Докторката Татјана Гуржанова како и актерот и музичар Давид Мука.

Сите со свои видувања на темата но и со своите искуства.

Дускусијата одеше и во наскока на  тоа на кои позиции има најмалку луѓе на место, дали успехот зависи само од трудот или некој си е роден со х фактор а епизодата заврши со дует песна.

организатори
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…