20230330 182242 min

Велигденското издание на „Нешто конкретно” го одбележаа тројца музичари и еден спортист, а зборуваа на тема „пријатели”. Колку вистински пријатели можеме да имаме во денешницава, дали е вистина дека тие веќе не може да се избројат ниту на две раце, одговорите ќе ги добиеме од Бојана Скендеровски, Борко Ристовски, Иван Јованов од Либеро бенд и Марјан Мац Петровски познат како диџеј Матс. Кога на нашите гости им дадовме задача на велигденските јајца да ги нацртаат своите пријатели не требаше многу да се мислат кој да биде тоа затоа што, како што и самите кажаа, вистинските пријатели се ретки и ги нема многу на број.

Иван беше прашан дали има пријатели што ги нема, а тој одговори дека пријателите ги нема ги изгубил во незгода и додаде дека со никого во животот не се скарал па ниту со најголемите душмани.

Бојана издвои случка во која била сведок на оговарање на нејзина пријателка во маркет, но не останала должна, како вистински пријател таа ги засрамила оние што озборувале, целата случка раскажана од неа погледнете ја во епизодата која веќе е достапна на нашиот YouTube канал.

Што е со неверствата? Како тие ги доживуваат истите и што прават откако ќе дознаат за тоа?

Дознајте дали алкохолот оди со музиката и спортот кога тие ти се професија; кој е најдобар во кршење велигденски јајца; зошто мажот секогаш мора да ја плаќа сметката во ресторан… гледајте ја најновата епизода и следете не на социјалните мрежи каде заедно ќе ги коментираме овие теми.

*Читај бе е медиумски партнер на емисијата Нешто конкретно

meblo trejd cesmi во crni
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…