Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun која се наоѓа на ул. „Тошо Даскало” број 5.

Во Игротека Jungle fun може да ги закажете родендените на Вашите деца, детски забави, предновогодишни и новогодишни забави, но исто така е и одлично катче за игра. Капацитетот на игротеката е до 40 деца и до 30 возрасни.

Игротеката засега работи само со закажување, но следната недела ќе работи цела попладневна смена и ќе биде достапна за игра. Од второто полугодие ќе има и престој за деца од 3-6 години.

Игротека Jungle fun
Контакт: 079 368 474

Комерцијална објава

За сите разочарувања кои нé отрезниле…
Сакам разочарувања. Зошто? Затоа што тоа е моментот на отрезнување. Моментот кога …
„Да ја вратиме љубовта кон читањето“ – проект на Пелагонските културно-научни средби
Учениците од четврто одделеное од ООУ „Коле Канински“- Битола со нивните одделенски …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

70 години од раѓањето на Иљко Стефановски – бескомпромисен творец кој природно му припаѓаше на театарот и театарот нему  

„Гости сме на земјата“ – велеше Иљко, дофрли некој пред години во…