Ви ги претставуваме новите наслови во битолската библиотека.

Тајни чувани до гроб – Тами Хоуг

Мариса има минато полно со тајни и сегашност полна со лаги. Сите ја знаат, но никој не ја познава. Кога Мариса е пронајдена брутално убиена, нејзината четиригодишна ќерка Хејли е потпрена на крвавите гради на нејзината мајка – повредена, но жива.
Тони Мендез, ФБИ агент и врвен профилер, се сoочува со загатка од парчиња кои не се вклопуваат. Во истрагата му помага и Ана, која студира детска психологија. Таа ја проучува детската психа по трауматични настани, со надеж дека детските спомени функционираат на ист начин како на возрасните и нема да останат под влијание на емоции – искривени спомени.
Мендез и Ана ги лупат слоевите од животот на Мариса и шокантната вистина што ја откриваат ги доведува дирекно во лице со убиецот кој чува неверојатната тајна: Мариса никогаш не постоела…

287272779 10160192303888679 1861031544689963870 n
Марија Цветановска го промовираше видео спотот за песната „Засекогаш твоја“
Младата битолчанка Марија Цветановска на Youtube го промовираше видео спотот за песната …
Уште еден златен пехар за Христиан Илиевски Кико
Кико е златен дечко Имаме пиедестал од трката во Орман, Скопје. Летечкиот …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Претплатете се за новости

You May Also Like

Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…

НЕЗАБОРАВ 2022 Песни за Битола – втор дел (ВИДЕО)

Ако одите во Битола, на Дулие градот ќе ви ги отвори своите…

Новата песна на битолската група „Фаворити“ совршена за првиот свадбен танц

„Ти си ми сè“ е името на новата песна на битолската група…