Новиот филм на Милчо Манчевски, Кајмак вечерва премиерно ќе биде прикажан во 3D Кино Битола, а на премиерата ќе биде присутна и екипата од филмот.

Филмот зборува за две семејства кои си ја бараат среќата – пристојни на почетокот, среќни на крајот.

Жанр:  Комедија, Драма, Романтичен / љубовен

Траење на филмот :  106 минути

Режија: Milcho Manchevski

Улоги: Sara Klimoska, Ana Stojanovska, Aleksandar Mikikj, Kamka Tocinovski, Petar Mircevski, Dejan Lilic

Возрасна категорија: четврта категорија, +16

Дистрибутер: Банана Филм

315212235 439209518402234 3978073775015907155 n 932x525 1

Датуми на прикажување

Среда23.11.2022.20:00
Четврток24.11.2022.20:00
Петок25.11.2022.20:00
Сабота26.11.2022.20:00
Понеделник28.11.2022.20:00
Вторник29.11.2022.20:00

Цена на влезниците:  200 денари.

  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

  Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

  „Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

  Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

  За лицемерното смирение…

  Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

  Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

  Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…