310451056 513726957266475 1230368327317304424 n
Cute, attractive woman with colorful makeup

Секоја промена во сезоната го поздравува напливот на трендови за шминкање кои создаваат совршена можност да ја надградите вашата рутина за убавина. Со доаѓањето на пролетта, преминот кон потопло време, доаѓаат и нијанси на розова боја, свежо лице и едноставно шминкање на очите.

logo 1

Оваа година, гледаме дека многу од нашите омилени трендови од изминатата сезона добиваат обнова – со промена кон леснотија и едноставност. Од нежни веѓи до супер руменило до тоа како да се контурирате, трендовите во шминкањето пролет 2023 ја искористуваат моќта на природната убавина и ја нагласуваат идејата дека помалку е повеќе.

Која е бојата на сенките за очи за 2023 година?

Во 2023 година, очекувајте едвај да има изглед на сенки за очи во нежни сјајни и неутрални нијанси како тегет, беж, мока и сива боја.

253555449 1794839774236799 352347445689813586 n

Користењето на вашиот бронзер како сенка за очи е одличен начин да постигнете интересен изглед. За да ги пополните вашите капаци, спојте ја вашата сенка за очи со молив за очи во неочекувани нијанси како виолетова, зелена, сина или бургунд.

Каков изглед има шминка за 2023 година?

Очекувајте природен изглед на шминка што и дава приоритет на кожата додека ги подобрува вашите природни карактеристики. Заедно со тоа, повеќе основни стилови на шминка како суптилна гранџ шминка, шминка во ланди бои и шминка за очи како флертувачка сирена ќе бидат многу популарни.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…