Се наближува Велигден, ден кога се собираме со најблиските, се кршиме со јајца, одиме на гости, шириме радост и сето тоа во духот на Христовото Воскресение.

Празничната атмосфера надополнета со велигденски украсениот дом само придонесува кон нашето расположение.

Велигденските украси навистина сите не радуваат, затоа што конечно можеме да уживаме во прекрасните живи бои кои ни недостасуваа во текот на зимата.

Велигденски корпи, велигденски јајца, зајаци и многу цвеќиња се само дел од омилените велигденски украси за домот. Украсувањето на домот за празниците е омилена забава за многумина, а идеите за велигденски украси секоја година стануваат сè поимагинативни. Во ваква атмосфера, гостите кои ќе дојдат во Вашиот дом ќе се чувствуваат уште порадосни и повесели.

meblo trejd - aparati
jk tunis

Претплатете се за новости

You May Also Like

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…