шминка

Секој сака да изгледа совршено на матурската вечер, а тоа значи извонредна шминка. Идеалниот изглед треба да ја надополни вашата облека и да направи вашите најдобри карактеристики да блеснат.

21e23992f3c474aa14ec741cb2473012

За посмелите, ова е фантастична прилика да одат смели и креативни. Размислете за сложени, очи достојни за Инстаграм и драматични усни.

13 1

За други, сè е за подигање на нивната секојдневна естетика на следното ниво, претворајќи го свежиот, лежерен изглед во блескав финиш достоен за свечена пригода. Без оглед на вашиот стил, боја на фустан, очи или нијанса на кожа, за вас има прекрасен изглед на матурска шминка.

lighter
Mac Duggal

Продолжете да читате за да се инспирирате за Вашата голема вечер со советите од Игор Горко.

jk hurgada

Error: Contact form not found.

Претплатете се за новости

You May Also Like

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…