Top Gun Maverick

По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва.

Жанр:Акција, Драма

Траење на филмот :  131 минути

Режија: Joseph Kosinski

Улоги: Tom Cruise, Miles Teller, Jennifer Connelly, Val Kilmer, Jon Hamm

Возрасна категорија: трета катагорија, +12

Дистрибутер:Konstantin Film MKD DOOEL Skopje

Датуми на прикажување

Сабота28.05.2022.20:00
Понеделник30.05.2022.20:00
Вторник31.05.2022.20:00
Среда01.06.2022.20:00
Петок03.06.2022.20:00
Сабота04.06.2022.20:00
Понеделник20.06.2022.21:15
Вторник21.06.2022.20:00


Цена на влезниците: 
200 денари.

meblo trejd za gradina косацки

Претплатете се за новости

You May Also Like

Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…

НЕЗАБОРАВ 2022 Песни за Битола – втор дел (ВИДЕО)

Ако одите во Битола, на Дулие градот ќе ви ги отвори своите…

Новата песна на битолската група „Фаворити“ совршена за првиот свадбен танц

„Ти си ми сè“ е името на новата песна на битолската група…