silence

Купувате стан? Држете ја устата затворена, не треба секој да го знае тоа.

Купувате нов автомобил? Држете ја устата затворена, не треба секој да го знае тоа.

Дали се чувствувате среќно и се ви оди одлично? Држете ја устата затворена, не треба секој да го знае тоа.

Дали ги остварувате вашите соништа? Држете ја устата затворена, не треба секој да го знае тоа.

Дали имате проблеми во бракот? Држете ја устата затворена, не треба секој да го знае тоа.

Сакаш само да бидеш среќен? Држете ја устата затворена, не треба секој да го знае тоа.

Повеќето од причините зошто нашите соништа и планови не се остваруваат е затоа што пребрзо им се отвораме на погрешни луѓе.

Пребрзо им веруваме, ги откриваме нашите тајни, ги споделуваме нашите радости и таги со нив…

Сепак, не секоја насмеана личност е доверлива личност. Времето ни ги открива вистинските пријатели, а најчесто ги откриваме во тешките моменти. Оваа реченица е неверојатно вистинита и не е кажама туку-така.

Во животот, ќе стекнете многу псевдо пријатели на кои им излегува мед од устата, а имаат отров на јазикот. Ќе бидат покрај вас кога ќе им треба нешто, но кога ќе ви биде тешко едноставно исчезнуваат.

Затоа, ако сакате да бидете среќни, само држете ја устата затворена затоа што не треба сите да го знаат тоа! Повеќето од вашите „пријатели“ ќе ви посакаат добро, но никогаш подобро од себе!

Тоа е поентата, внимавајте со кого разговарате за вашите проблеми. Не ви е пријател секој што убаво се насмевнува и ве тапка по рамото. Некои со нетпрпение ќе го чекаат вашиот пад.

meblo trejd grealka
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…