Денес, 26.10.2022 роденденска понуда во 3Д Кино Битола. Кино билетите за филмовите Билет за рајот и Официјана конкуренција ќе бидат по 100 денари.

„Оваа недела славиме роденден , 9 години 3Д Кино Битола. 9 години откако почна нашата модернизирана приказна. Се радуваме и ви благодариме што сте дел од нашата приказна“, велат од 3Д кино Битола.

rodenden 932x781 1

Редовен репертоар

311863111 2221816844673379 5297134638202974615 n

  Бутин: Немојте да попуштате – го боли светот
  Грев ми е. Ме боли душата. Срцето да ти плачи. Колкупати ги …
  Шејмус Мекгарви: Моќта која ја носи кинематограферот на сет, може да ги направи нештата спектакуларни
  Кинематограферот Шеjмус Мекгарви, добитникот на наградата „Златна камера 300" за особен придонес …
  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

  Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

  За лицемерното смирение…

  Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

  Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

  Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…

  „Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

  Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…