„Лили и Снешкото“ е новогодишен цртан филм кој нè потсетува дека секогаш треба да одвојуваме време за работите што ги сакаме.

Во животот на едно девојче се случило чудо – нејзиниот Снешко оживеа и со помош на магијата со сенка и раскажуваше величествени бајки и приказни.

За да го заштити својот пријател Снешко во топлата сезона, таа го „смести“ во стар фрижидер.

Но, времето минува, а девојката повеќе не е заинтересирана за бајки – работата и секојдневниот живот го окупираат нејзиниот живот.

И тогаш, еден ден се сеќава на еден стар пријател…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…