Sequence 01.00 04 17 23.Still005

Комичното шоу Солза и смеа на задоволство на нивните фанови ја најавуваат новата сезона која носи нова свежина и многу хумор во нивниот препознатлив стил. Новата сезона е во соработка и продукција на Читај бе.

Следете ги нивните најнови скечови и комични видеа на ТИК ТОК.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…