„Ти си ми сè“ е името на новата песна на битолската група „Фаворити“ кои деновиве ја промовираа. Како што велат членовите на групата, се работи за една малку поразлична песна која е наменета за првиот свадбен танц на младите, песна која се надеваат ќе ја пеат уште многу идни генерации.

фаворити
Фаворити

Членовите на оркестарот се погрижија за авторскиот дел на песната, музиката и аранжманот се на хармоникашот Димитар Митревски, а текстот е на Оливер Ѓоргиевски, кларинетист во групата. „Фаворити“ со голема благодарност до нивните колеги кои помогнаа за песната да звучи прекрасно.

Слушнете ја песната „Ти си ми сè“ која се наоѓа на нивниот Youtube канал.

Претплатете се за новости

You May Also Like

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…