Инстаграм дефинитивно е местото каде што најголем број патници ги објавуваат своите фотографии и како резултат на тоа, има многу луѓе кои ја избираат својата следна дестинација на оваа социјална мрежа.

Берн е еден од најпопуларните градови во зима. Главниот град на Швајцарија е познат по прекрасниот стар град. Хаштагот Берн е користен над 2,8 милион пати, што докажува дека голем број туристи, кои ги споделуваат своите патувања на социјалните мрежи, одлучуваат да го поминат зимскиот одмор токму тука.

популарно место е и Аспен, Колорадо.

Голем е и бројот на оние кои одат во Норвешка да ја видат поларната светлина.

Меѓу најпосетените дестинации со хаштаг на Инстаграм е Шамони во источна Франција.

Националниот парк во САД, Јосемити исто така се наоѓа на оваа листа, а на Инстаграм често се користи и хаштагот на планината Цермат во Швајцарија.

Меѓу најпопуларните дестинации се и Блед во Словенија, чешки Крумлов и Гринделвалд во Швајцарија.

JK Travel

  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

  30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

  Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

  Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…

  Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

  Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…

  МЛАДИТЕ СЕ ИДНИНАТА – краток документарен филм

  Филмот зборува за младите и нивните размислувања – зошто би останале да…