Од античката култура до модерниот луксуз, земјите од Блискиот Исток и Медитеранот отсекогаш биле познати по нивната љубов кон мирисите. И кога станува збор за парфеми, тие одиграа клучна улога во обликувањето на традициите кога станува збор за доменот на парфимеријата.

aromatherapy 3173580 1920

Од најдобриот темјан и бакур до рачно измешани смоли, цветови во прав и парфимирани масла, ќе однесете дома скапоцено парче со секој мирис што ќе го сретнете во овој регион. Дополнително, прекрасниот спој на ноти придонесува за смирување на атмосферата околу вас или пак ви ја зголемува самодовербата. Вистинскиот мирис има потенцијал да евоцира среќни спомени и да додаде елемент на гламур на естетската привлечност на вашата мистичност. Затоа, треба да вложите време за да го изберете вистинскиот парфем.

perfume 1433720 1920

Не треба да ви кажеме дека парфемот може да биде моќна алатка за заведување.

Еден мирис на вашиот партнер, свежо туширан и замаглен во парфем е она што ви треба.

perfumery 4148638 1920

Прашањето е, кои ноти треба да се испрскаат за да ве направат вас – или вашата сакана – диви?

meblo trejd bravi

Претплатете се за новости

You May Also Like

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…