maja vukicevik

Дали мажите денес станаа по жени од жените, а жените почнаа да се однесуваат како мажите во својата најлоша форма? Заборавија ли жените на својата женственост па потребата од рамноправност ја претворија во потреба од доминација, дрскост и непристојност?

Од друга страна се повлекоа ли мажите пред чудовишниот феминизам и дозволија таканаречена општествена кастрација? Дали можеби знете дек се почесто се инсистира мажите да уринираат седнати?

Стастиките велат дека во однос на мажите од 80 години денешниве имаат за 17% помалку тестостерон и дури за 20% им е послаб стисокот на раката.

Дали жената во вистинската смисла на зборот со сета своја нежност, кревкост, убавина и мудрост е врста на исчезнување и дали вистинскиот маж со сета негова моќ на заштитник, хранител и столб на семејството е сериозно загрозен вид? 

Дали е дојдено времето на жени со тестиси и мажи со тампони? Снеже Велков овие прашања ќе им ги постави на Маја Вукичевиќ, Маја Поцевска, Агнеса Органџиева и Петар Камиказа.

*Читај бе е медиумски партнер на емисијата  Нешто конкретно

Гледајте „Нешто конкретно”.

jk travel leto 24
Вознесение Христово Спасовден
Православната црква го празнува празникот Вознесение Господово, кај народот познат како Спасовден. …
Солза и смеа со ново комично видео – Машала
Солза и смеа со ново хумористично видео во нивниот препознатлив стил, во соработка …

Претплатете се за новости

You May Also Like

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…