портрет

Да се ​​биде груб и груб со некого е лесно.

За ова не е потребен напор и тоа е знак на слабост и несигурност.

Љубезноста е одраз на голема самодисциплина и силна самодоверба.

Не е секогаш лесно да се биде љубезен кога имаш работа со груби луѓе.

Љубезноста е знак на личност која напорно работела на себе и дошла до големо саморазбирање и мудрост.

Одлучете да бидете љубезни наместо да бидете во право и ќе бидете во право секој пат, бидејќи добрината е знак на СИЛА.

Златна камера 300 за кинематограферите Џевахир Шахин и Куршат Уресин за филмот „За сувите треви“
Откривањето на непознатото се движечката сила на овогодинешната програма на ИФФК „Браќа …
Фотогалерија од црвениот тепих на затворањето на 44. ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола
Вечерва заврши 44. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“. …
Анализа на Магдалена Аневска: Максимизирање на продажбата и ангажманот на корисниците преку ефективно управување со социјалните медиуми
Пишува: Магдалена Аневска, директор за маркетинг во дигиталната маркетинг агенција Нова Солушнс …
Бутин: Немојте да попуштате – го боли светот
Пишува Биљана Т. Димко Грев ми е. Ме боли душата. Срцето да …

Претплатете се за новости

You May Also Like

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…