Неодамна отворениот салон за убавина и нега NOX, на младата битолчанка Христина Христова, е достапен за сите оние кои сé уште размислуваат за вистинската личност која ќе се погрижи ноктите за матурската прослава да изгледаат уредно и природно. Христова својот салон го збогати со квалитетни матријали кои освен што им даваат артистичност на ноктите, на ноктите им даваат природен изглед и го заштитуваат самиот нокт од разновидни оштетувања.

Салонот за убавина и нега NOX, овој пат им нуди на матурантките посебна понуда во која се вклучени два пакети. Едниот пакет се состои од траен лак на раце и педикир заедно со траен лак на нозе, додека другиот, гел акрил на природен нокт заедно со педикир и траен лак.

,,Јасно ми е низ што се поминуваат средношколките во овој период и колку трошоци им следат. За таа цел, одлучив да изготвам пакети кои ќе бидат поволни за нивните потреби” – изјави Христина за Читај бе.

Секој би сакал да изгледа убаво и средено на матурската пригода, која претставува и посебен настан со кој се одбележува еден од најубавите периоди од животот, а тоа се средношколските денови. Затоа, Христина, се погрижи да им излезе во пресрет на младите средношколки со поволните пакети за трајни и средени нокти.

За сите разочарувања кои нé отрезниле…
Сакам разочарувања. Зошто? Затоа што тоа е моментот на отрезнување. Моментот кога …
„Да ја вратиме љубовта кон читањето“ – проект на Пелагонските културно-научни средби
Учениците од четврто одделеное од ООУ „Коле Канински“- Битола со нивните одделенски …

Претплатете се за новости

You May Also Like

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…