wedding 756269 1280

Дали отсекогаш сте сонувале за свадба на плажа или за потрадиционална свадба?

Што и да замислите за вашиот голем ден, ќе најдете инспирација за свадбените теми и стилови како што се винтиџ, современи, рустикални, боемски свадби, романтични или гламурозни…

eyeshadow 4736412 1280
woman 3083458 1280

Но за надворешниот западен свет нашите обичаи и традиции на сето тоа додаваат мистичност, енигматика, уникатност…

wedding 2686712 12801
meblo trejd cesmi во crni

Спојот на традиции, обичаи, религиски обреди и сето тоа споено во една поинаква реалност од современиот свет, ја истакнува убавината на невестата од секоја националност која живее на овие простори…

Сезоната на свадби веќе започна, идни невести бидете свои и доследни на вашата замисла…Среќно!

jk tunis

Претплатете се за новости

You May Also Like

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…