Еден од најочекуваните филмови годинава е продолжението на научнофантастичната сага „Аватар“, насловено „Патот на водата“ (Avatar: The Way of Water). Долгоочекуваното продолжение привлече илјадници луѓе во кината за да го гледаат филмот кој се снимаше 13 години. Не пропуштајте да го гледате во 3Д Кино Битола.

Avatar: The Way of Water

Откако одлучи својата човечка светст трајно да ја пренесе во телото на својот Аватар и да стане новиот водич на народот На`ви, Џејк Сали живее со своето семејство на Пандора. Тој и Неитири основале свое семејство и веќе имаат и свои деца. Колонизирачките сили се враќаат на Пандора за да завршат со првичната потрага по реткиот минерал, присилувајќи ги Џејк и Неитири да го напуштат својот дом. Семејството, истражувајќи дотогаш непознати делови од Пандора, се запознаваат со народот на Меткаин, клан на домородци кои живеат опкружени со море…

Жанр: Акција, Авантура, Научна фантастика

Траење на филмот :  190 минути

Режија: James Cameron

Улоги: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis

Возрасна категорија: Трета категорија, + 12

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Вторник20.12.2022.20:00(2D)
Петок23.12.2022.21:00(2D)
Сабота24.12.2022.20:00(3D)

Цена на влезниците:  250 денари за 3Д200 денари за 2Д.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…