Ова лето и овие летни горештини поминете ги со најинтересните наслови наменети за деца. Заменете ги телефоните со некоја добра книга, која ќе ви го задржи вниманието.


Покрај лектирните изданија, нашата библиотека располага со голем фонд на книги наменети за секоја возраст. Овој пат, од битолската библиотека ги издвоија следните наслови:
-серијалот „Мачки детективи“
– „Големата авантура во Њујорк“ од Теа Стилтон
– серијалот „Академија за еднорози“
-серијалот „Животот на колеџот“ од Теа Стилтон
– „Последниот настап во оперскиот театар“ од Ирене Адлер
– „Неуредните -опасниот мајмун“ од Мависел Јенер и Зулал Озурк,
– „Мојот брат од тринаесеттиот кат“ од Оливера Ќорвезироска
– „Јапонски бајки“ од Јеи Теодора Озаки
-„Кралот на Каторен“ од Јан Терлоу
– „Џејмс и џиновската праска“ од Роалд Дал
И уште многу други наслови!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Претплатете се за новости

You May Also Like

Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…

НЕЗАБОРАВ 2022 Песни за Битола – втор дел (ВИДЕО)

Ако одите во Битола, на Дулие градот ќе ви ги отвори своите…

Новата песна на битолската група „Фаворити“ совршена за првиот свадбен танц

„Ти си ми сè“ е името на новата песна на битолската група…