romantic gd4ec1d884 1280

Животот е толку краток и би било штета да го поминете вашето драгоцено време во одредено друштво на луѓе – кои не ви служат буквално за ништо. Не, не зборуваме за тоа како е неопходно да се дружите со другите само заради интерес или само да го пополните времето за разонода – доволно сте зрели да знаете дека некои луѓе се поштетни од другите. Следните десет категории никогаш не треба да бидат дел од вашиот живот, бидејќи тие само ве задржуваат и ве уназадуваат.

Оние Кои се потсмеваат на вашите соништа

Не дозволувајте некој да ви ги уништи соништата, да ги исмева вашите аспирации и надежи. Затоа што, таквата личност секогаш може да ви направи повеќе штета отколку корист.

gossip g44046da8a 640
На оние на кои им сте последна опција во животот

Зошто би сакале таква личност да биде дел од вашиот живот? Тоа може да има многу големо влијание на вашето ниво на самодоверба. Се разбира, во негативна смисла.

Кои се преправаат пред вас

Ако не можете искрено да комуницирате со блиските, тогаш тие дури и не заслужуваат да бидат дел од вашиот живот.

Кои ти се јавуваат само кога им требаш

„Хероите се познаваат во неволја“. Досега го научивте тоа, нели? Ако некој не ги слуша вашите потреби, кога ви е најтешко, тогаш не ви треба кога ви е најдобро.

Кои ве трујат со нивната негативност

Секогаш имајте на ум дека е многу полесно да се биде позитивен отколку негативен. Многу поубаво. И многу поздраво.

Оној кој никогаш нема пофални зборови за тебе

Сигурно сте направиле толку многу добри работи досега. Но, ако таа личност никогаш не го види или препознае тоа, запрашајте се што таа личност прави во вашиот живот.

woman gf116e79f9 1280 1
Што те потценува

Знаеш колку си добар. Љубомората е многу лоша особина и секогаш е една од првите меѓу оние кои ги потценуваат другите.

Кои никогаш не ве поддржуваат и не се залагаат за вас

На сите ни треба поддршка. И за мали и за големи нешта. Понекогаш уште повеќе кога станува збор за мали цели, бидејќи големите работи обично се раѓаат од мали нешта.

Кои мислат дека се поголеми од тебе

Суетата е многу деструктивна емоција. Тоа може да ги поткопа долгогодишните пријателства и да стави окови на сите убави работи. Не ти требаат такви луѓе во животот. Единственото нешто што им е важно е да ги озборуваат другите.

Тоа се луѓе кои немаат свој живот. И само замислете што велат за вас кога ќе им го свртите грбот.

323787979 2797480157050240 7021671356218514977 n
Читај бе КНИГА: Тајни чувани до гроб – Тами Хоуг
Тајни чувани до гроб – Тами ХоугМариса има минато полно со тајни …
Јована Василевска од ДЛС „Свети Кирил и Методиј” Битола со медал на детскиот ликовен конкурс во Питешти, Романија
Согласно објавените резултати од првото издание на новоформираниот детски ликовен конкурс со …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…