Jurassic World: Dominion

273684698 5090233427688166 5450488525491116601 n 932x409 1

По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва.

Жанр:Акција, Авантура, Научна фантастика

Траење на филмот :  131 минути

Режија: Colin Trevorrow

Улоги: Bryce Dallas Howard, Daniella Pineda, Chris Pratt, Sam Neill, Jeff Goldblum

Возрасна категорија: трета катагорија, +12

Дистрибутер: Premium Film

Датуми на прикажување

Четврток09.06.2022.21:30(2D)
Понеделник13.06.2022.20:00(2D)
Вторник14.06.2022.20:00(3D)
Среда15.06.2022.20:00(3D)
Четврток16.06.2022.20:00(2D)
Петок17.06.2022.20:00(2D)
Сабота18.06.2022.20:00(2D)


Цена на влезниците:
250 денари за 3D, 200 денари за 2D.

Lightyear

278610470 158494359962353 6687577340036244238 n 932x354 1

Најновиот филм на Дизни и Пиксар, ја раскажува приказната за еден од главните ликови од „Приказна за играчките“ Баз Лајтиар и неговите авантури кон бесконечноста и подалеку од тоа.

Жанр:Анимиран / цртан, Авантура, Акција

Траење на филмот :  131 минути

Режија: Angus MacLane

Улоги:

Возрасна категорија: втора катагорија, родителски надзор

Дистрибутер:Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Петок17.06.2022.18:00(2D)
Сабота18.06.2022.18:00(3D)


Цена на влезниците:
170 денари, за 3 или повеќе влезници 150 денари

Претплатете се за новости

You May Also Like

Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…

НЕЗАБОРАВ 2022 Песни за Битола – втор дел (ВИДЕО)

Ако одите во Битола, на Дулие градот ќе ви ги отвори своите…

Новата песна на битолската група „Фаворити“ совршена за првиот свадбен танц

„Ти си ми сè“ е името на новата песна на битолската група…