Уште само неколку дена не делат од најголемиот христијански празник Велигден. Можеби сега е време Вашиот дом да го декорирате со украси, цвеќиња и секако велигденските јајца, штом ќе бидат готови.

Кога зборуваме за велигденски декорации, пастелните бои предничат пред другите. Доминираат боите на јоргованот (секако покрај опојниот мирис на самиот јоргован), виолетовите и розевите нијанси на украсите. Ви предлагаме идеи за пастелна декорација. Овие комбинации даваат пријатност, но и чистина на домот.

Претплатете се за новости

You May Also Like

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…