Вечерва, 12.09. 2002 во Офицерски дом Битола со почеток од 20 часот ќе се одржи Музички перформанс на Стефанија & Владимир. Влезот е слободен.

Гости ќе бидат Анастасија Центар – танцов перформанс, Dadoni Trumpet и
Анастасија Центар – вокална група.

Музичкото дуо „Стефанија и Владимир“ е македонско – српско дуо создадено во 2019та година. Во 2020та година започна процесот на снимање на нивниот музички албум „Трилогија“ на Стефанија и Владимир, кој се состои од 30 песни, и се снима во музичкото студио „Welcome to Stefanija’s Music World. Нивниот печат е електро-поп, рок, блуз и џез музика, со длабоки текстови кои посочуваат кон свесност, танцова експресија и препознатлив моден стил. Тоа е причината за учество на современи танчерки во нивните перформанси.

305916315 403926505211834 4706365042497007405 n

Во 2021та година започнува промоцијата на аудио и видео записи („Healer”, „Нешто“, „Snow“, „Од душата не ми бегаш“ и „Ми фалиш“) од новиот музички албум, кој е симбол за верба, себеспознавање и вистинска љубов. Нивниот начин на презентација е автентичен, заради искреноста и оригиналноста која се пренесува од секојдневието кон уметноста. Стефанија е главен вокал, композитор, текстописец, аранжер и продуцент, а Владимир се јавува како гитарист, вокал, композитор, текстописец и аранжер. Периодов се доста активни со настапи и на српската сцена како Nisville џез фестивалот, Златар фест, студиски снимања за Muzzik tv во Белград…

Стефанија е професионална џез и поп пејачка, една од основачите на „Анастасија Центар“ Битола (Центар за музика, танц, мода и изведувачка уметност) каде работи како професионален музички педагог и кореограф. Таа е продуцент во музичката и видео продукција Welcome to Stefanija’s Music World, каде го има издадено првиот музички албум „Ретро – Перспектива“ како солист. Владимир е професионален кошаркар и гитарист, кој своето знаење го стекна од познатиот гитарист и композитор Радомир Михаиловиќ – Точак.

  Читај бе КНИГА: Тајни чувани до гроб – Тами Хоуг
  Тајни чувани до гроб – Тами ХоугМариса има минато полно со тајни …
  Јована Василевска од ДЛС „Свети Кирил и Методиј” Битола со медал на детскиот ликовен конкурс во Питешти, Романија
  Согласно објавените резултати од првото издание на новоформираниот детски ликовен конкурс со …
  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

  Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

  „Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

  Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

  За лицемерното смирение…

  Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

  Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

  Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…